Status: Fundraising

Cutia Cu Alimente

În cele mai multe momente, situația unor familii este la limită. Mai ales dacă familiile respective sunt numeroase (au 4-10 copii), iar părinții nu au posibilitatea de a mai merge la muncă, nu au sursa de venit cu exceptia alocatiilor copiilor etc

Prin intermediul campaniei Cutia Cu Alimente, Asociaţia va ajunge la familii aflate în dificultate financiară extremă din judetul Buzau, fără posibilitatea de a-și procura nici măcar alimentele de bază.

În ce constă Campania?!

Livrăm pachete cu alimente neperisabile esențiale în hrana zinică (ulei, malai, gris, făină, orez, fasole).

Un pachet conține aprox. 15-20 de produse și cântărește peste 10 kg, pe langă costul cu aprovizionarea alimentelor existând și componenta de cost logistic (transport-acolo unde nu putem ajunge).

Buget: aprox 200 lei / pachet

0% Complete

Target:

În ce constă Campania?!

Buget: aprox 200 lei / pachet

Alte modalitati prin care te poti implica:

CUM POȚI SĂ PARTICIPI?

1. DONEAZĂ BANI CA PERSOANĂ FIZICĂ:

Prin intermediul platformei Galantom, pe această pagină

Doneaza lei/euro prin card pe site-ul asociatiei: https://asociatiatotulvafibine.ro/

Sau direct în conturile Asociației TOTUL VA FI BINE, cu mențiunea "Cutia Cu Alimente":

✅ CIF: 42758877

✅ Conturi BCR: RO27RNCB0096167685400001 (Lei)

RO75RNCB0490167685400001 (EUR)

✅ COD SWIFT/ BIC  : RNCBROBUXXX

Cont PayPal: paypal.me/totulvafibine

2. SPONSORIZEAZĂ CAMPANIA CA PERSOANĂ JURIDICĂ

În cazul în care sunt companii interesate de participarea la campanie, pot primi din partea Asociației TOTUL VA FI BINE un draft de contract de sponsorizare, pentru justificarea și deducerea cheltuielii.

Pentru solicitarea contractului, cei interesați sunt rugați să trimită un mesaj pe adresa: asociatiatotulvafibine@gmail.com

Sau îl puteți descarca de pe site-ul nostru https://asociatiatotulvafibine.ro/implica-compania/

3. DISTRIBUIE CAMPANIA

Te rugăm să dai share postărilor. Cu cât mai multe persoane află, cu atât avem șansa de a strânge sume mai mari!

4. AJUTĂ-NE SĂ MEDIATIZĂM POIECTUL!

Dacă lucrezi în mass-media, ești jurnalist sau PR-ist, poți să ne sprijini cu distribuirea unui comunicat de presă, realizarea unui articol despre campanie sau poate a unei știri de televiziune (aceste proiecte merită să fie făcute cunoscute cât mai multor persoane).

PERSOANA DE CONTACT

Anca Șilcă | asociatiatotulvafibine@gmail.com