Construim ACASĂ, renovand o casa

Status: Inchis

Finalizarea unei camere și a unui hol pentru 6 suflete care trăiesc într o camera de pământ aproape daramata

S au făcut eforturi deosebite pt a se ridica o camera și un hol pentru 4 frați și părinții lor, care in prezent trăiesc intr un grajd, însă am rămas la acest stadiu!
Le facem un cadou copiilor ca se mute pana la Finele anului ?! Este importat sa fie ca și colegii lor și sa nu mai fie cazul Sa Rada de ei din cauza situației actuale. Și părinții fac eforturi, Tatal in urma pandemiei a rămas fără job așa ca acum lucrează cu ziua in alt oraș și vine acasă la 2 sapt , iar mama , o femeie muncitoare are grija de cei 4 copii ( unul cu handicap grav , surd la ambele urechi și fetița care are tratament pt epilepsie.
‼️ Pt următorul pas avem nevoie de:
- 20 foi ozb de 8 cm
- 15 foi rigips albastru, vata de sticla , cablu de curent gros ,
- 6 baxuri de polistiren de 5 cm
- 1 sul de plasa alba ( 100 lei)
- 10 saci de adeziv pt polistiren ( 14 lei/sac)
- 20 scânduri( lățime de 20 cm/lungime 4 m)
- 20 saci ciment multibat
Var, vopsea, diluant, trafalet, pensule, parchet, gresie, faianța, mașina de spălat rufe, frigider, soba pe role de teracota , aragaz și multe altele.

Buget proiect: 10000 lei

Ei au nevoie de mine iar eu am Nevoie de voi, oameni de bine!
#totulvafibine #fiibundecraciun